Izdevējdarbība

Grāmatu sērija „Formāts 148 x 210”


„Formāts 148 x 210” ir grāmatu sērija par ievērojamām personībām Latvijas kultūrā un mākslā – monogrāfiska tipa mākslinieciski un tehniski kvalitatīvas neliela formāta grāmatas, kurās koncentrētā veidā atspoguļota ievērojamu Latvijas mākslinieku dzīve un daiļrade. Izdevumus papildina kvalitatīvas mākslas darbu reprodukcijas.

Formāts 148 x 210

 

Grāmata „Jēkabs Graubiņš. Grievaltas dziesmu lizda”


MMAF 2011. gada janvārī laida klajā Jēkaba Graubiņa grāmatu „Grievaltas dziesmu lizda” – ievērojamā latviešu komponista, diriģenta, mūzikas pedagoga un tradicionālās mūzikas pētnieka jau 1957. gadā pabeigto darbu, kas, iespējams, ir savu publikāciju visilgāk gaidījušais manuskripts latviešu tradicionālās mūzikas pētniecībā. J.Graubiņš ar gluži mūsdienīgu sociālantropoliģisku vērienu licis pamatus šī gadsimta etnomuzikoloģiskajiem uzstādījumiem. Līdzīgi Krišjāņa Barona veikumam, krājumā apkopotas viena novada dziesmas, pētījot tās no dažādiem viedokļiem – ģeogrāfiskā, vēsturiskā, saimnieciskā, politiskā, sociālā, muzikālā u.c. Izdevums digitalizēts, par pamatu ņemot Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuvē atrodamo Jēkaba Graubiņa rokrakstu.
Šodien grāmata pārsteidz ar savu aktualitāti, tā ir vērtīgs ieguvums folkloristikas pētniekiem un jo sevišķi – tradicionālās mūzikas studentiem un dziedātājiem.

Redaktore Ilze Medne
Mākslinieks Ilze Bojāre
Ideja Orests Silabriedis
140 lpp., cietais sējums
ISBN 978-9984-49-210-0

 

Mākslas darbu katalogs  “Iveta Vecenāne. Tekstils”


2007. gada decembrī tika izdots tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes mākslas darbu katalogs "Iveta Vecenāne. Tekstils", kas ir pirmais Ivetas Vecenānes darbu apkopojums. Mākslinieces darbos dabas un cilvēka esības saskaņa uzplaukst gobelēna un zīda gleznojumos tāpēc kataloga uzmanības centrā ir ziedēšanas motīvs.

Teksts Iveta Vanaga, Iveta Vecenāne
Mākslinieks Vilnis Lapiņš
63 lpp., cietais sējums
ISBN 978-9984-39-399-5

Grāmatu galds 

Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec