Ad Lucem 2013

 

Ad Lucem

 

Pašā vasaras pilnbriedā no 24. līdz 28. jūlijam, jau divpadsmito reizi uz koncertiem Rīgā, Gulbenē un Kuldīgā, un festivāla radošo laboratoriju renovētajā Ziemeļblāzmas kultūras pilī aicina Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”. Festivāla koncertos izcili Latvijas un ārvalstu mūziķi – Latvijas Radio koris, Rietumu un Austrumu mūzikas ansamblis „SARBAND”, ērģelniece Diāna Jaunzeme un īpašais šī gada festivāla viesis – izcilais franču čellists Anrī Demarkets – aicina apstāties un piedzīvot brīnišķīgas muzikālas atklāsmes cilvēka garīguma meklējumos.

 

 

FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS KONCERTS: “VOX FEMINAE


24. jūlijā 20:00, Rīgas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā
25. jūlijā 19:30, Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā BEZMAKSAS KONCERTS

Ansamblis “SARBAND”:
Mirjama Andersena (Miriam Andersén, Zviedrija, balss, gotu arfa, rags),
Fadija el-Hage (Fadia el-Hage, Lībija, balss)
Vladimirs Ivanovs (Vladimir Ivanoff, Bulgārija/Vācija, lauta, perkusijas, programmas mākslinieciskais vadītājs)

Pirmo reizi Latvijā uzstāsies pasaulē atzītais starpkultūru mūzikas ansamblis “SARBAND”. Programma “VOX FEMINAE” („SIEVIETES BALSS”) ir sievietes ceļš pie Dieva, kurā saplūst Rietumu un orientālās mūzikas skaņu pasaules. Senās un tradicionālās sakrālās mūzikas formās dzirdēsim agrīnās Austrumu kristīgās baznīcas dziedājumus, divu leģendāru viduslaiku sieviešu (gaišreģes, komponistes, rakstnieces un diplomātes Bingenas Hildegardes (12.gs.) un Zviedrijas Brigitas (14.gs.)) misticisma apdvestos korāļus un himnas, kā arī arābu mutvārdu tradīcijas dziedājumus. Tos izpildīs izcilās dziedātājas – zviedriete Miriama Andersena (balss, gotu arfa), libāniete Fadia el-Hage un ansambļa „Sarband” mākslinieciskais vadītājs Vladimirs Ivanovs (lauta un perkusijas).

 

Vakara Lūgšana” (Arvo Perta, Valentīna Silvestrova, Džona Tavenera mūzika)


25. jūlijā 19:00, Gulbenes Ev. luteriskajā baznīcā BEZMAKSAS KONCERTS
26. jūlijā 20:00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Festivāla bezmaksas koncertā Gulbenes Ev. luteriskajā baznīcā balsu virtuozi – Latvijas Radio koris aicinās noklausīties apgarotākos un skaistākos 20.gs. komponistu Arvo Perta un Valentīna Silvestrova  skaņdarbus.
Savukārt 26. jūlijā 20:00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā šo programmu tematiski, harmoniski un garīgi papildinās sera Džona Tavenera pārpasaulīgais skaņdarbs „Svjati” Latvijas Radio kora un franču čellista Anrī Demarketa (Henri Demarquette) dziļi izjustajā sniegumā.  Demarkets Latvijas publikai pazīstams gan no iepriešējiem festivāla, gan arī Sinfonietta Rīga sadarbības koncertiem. Čellista un Latvijas Radio kora kopspēle ievadīs jaunu starptautisku sadarbību, kuras rezultātā iecerēta speciāli čellam un korim radīta koncertprogramma.

 

Bahs Rīgas Domā


27. jūlijā 20:00, Rīgas Domā

Anrī Demarkets (Henri Demarquette, Francija, čells)
Diāna Jaunzeme (Latvija, ērģeles)

Koncertā „BAHS RĪGAS DOMĀ” klausītājiem būs iespēja izbaudīt poētiskā un filozofiskā valdzinājuma apvītās J.S.Baha ČELLA SVĪTAS ievērojamā franču čellista Anrī Demarketa (Henri Demarquette) lasījumā. Čella svītas ir atskaņojuši daudzi ievērojami solisti, arī Pablo Kazals, Jo-jo Ma, Miša Maiskis, Antonio Menezess, Žaklīna Deprē un Mstislavs Rostropovičs. Anrī Demarketa interpretācija ir izcila, ko vēl spilgtāku dara viņa personīgi emocionālais stāsts un brīnišķi dziļais čella tembrs. Rīgas Domā viņš atskaņos trīs Baha svītas čellam, ko papildinās Baha skaņdarbi ērģelēm Diānas Jaunzemes izpildījumā.

 

Rāmi Rāmi

28. jūlijā 18:00 Ziemeļblāzmas kultūras pilī

Programma “RĀMI RĀMI”:
Ilga REIZNIECE (balss, vijole, kalimba)
un “IĻĢU” mūziķi:
Māris MUKTUPĀVELS (balss, kokle, dūdas, stabules, vargans, kalimba)
Egons KRONBERGS (ģitāra, kalimba)

Ilgas Reiznieces un grupas “IĻĢI” mūziķu speciāli festivālam veidotā programma “RĀMI RĀMI” ir miera un dziļas dzīvesziņas caurstrāvota mūzika. Tautasdziesma ir “IĻĢI” iedvesmas avots oriģinālai muzikālajai izteiksmei – mūsdienīgu instrumentu izmantojumam un citu tautu folkloras tēmām, kas kopā ar dzīvo muzicēšanas prieku rada “IĻĢIEM” vien raksturīgo un nemaldīgi atpazīstamo skanējumu: no spēkpilna, suģestējoša miera dzīlēm un klusinātas apceres līdz dzirkstošai vitalitātei.

 

Plašāka informācija par 2013. gada koncertiem Introvertās mākslas festivāla interneta mājas lapā Ad Lucem 2013

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM notiek kopš 2002. gada – tā ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa, miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. AD LUCEM latīņu valodā nozīmē UZ GAISMU, kas festivāla kontekstā apzīmē radošumu un gaismu ikvienā cilvēkā. Sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Plašāka informācija Introvertās mākslas festivāla interneta mājas lapā www.adlucem.lv


Biļetes:     
- internetā www.ticketshop.lv
- „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv
Biļešu cenas Ls 7,00, skolēniem, studentiem un pensionāriem 30% atlaide.
Žurnāla „Figaro” Kultūras kartes īpašniekiem 15% atlaide uz visiem trim koncertiem Rīgā – pieejamas, iegādājoties biļetes „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās

Festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Kontaktinformācija:
Sandra Zandberga
Tālr. 28658123
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec