3 MāsasVecrīgā atrodas vieta mākslai, mūzikai un teātrim "3 MĀSAS"


 

Kultūras telpa "3 MĀSAS" iekārtota leģendām apvītajā ēkā Vaļņu ielā 9, kādreizējā Mākslas darbinieku namā, kas kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem bijis kā radoša oāze un jaunu ideju laboratorija, daudzus gadu desmitus vienkopus pulcējot aktierus, rakstniekus, mūziķus un māksliniekus.


 

 


"3 MĀSAS" ir  telpa teātra, mūzikas un mākslas radošajām izpausmēm - tajā notiek izrādes, koncerti, izstādes, improvizācijas, prozas lasījumi, kā arī citas radošas aktivitātes. Telpu interjers veidots sadarbībā ar dizaina zīmolu Recycled.lv. "3 MĀSAS" sadarbojas ar Kulturmarka.lv, Starptautiskā teātra institūta Latvijas centru un bāru "Ezītis miglā". "3 MĀSAS" turpmāk būs Ditas Balčus teātra un Kulturmarka.lv īstenoto pasākumu  mājvieta.


Ditas Balčus teātris ir projektu teātris, kas rada nekomerciālus projektus iesaistot profesionālus māksliniekus. Teātris režisores Ditas Balčus vadībā pastāv kopš 1990. gada, un tā repertuārā ir gan bērniem, gan pieaugušajiem iestudētas izrādes, kas līdz šim spēlētas n.t. „Kabata” telpās un Gandrīz teātrī „Artelis”. Ditas Balčus teātrim ir liela pieredze tieši bērnu izrāžu veidošanā, kas ļāvusi izkopt bērniem labi saprotamu teātra valodu.


Kulturmarka.lv jau vairāk nekā 10 gadu īsteno mūzikas festivālus, koncertus un teātra izrādes dažādās vietās Rīgā un citur Latvijā. Piemēram, izrādes par spilgtām personībām pasaulē un Latvijā  - „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”, „Pauļuks. Rāmji”, „Parīze–Rīga–Parīze”, „Aisedora. Baskājainā dejotāja” u.c.


"3 MĀSAS" atklāšana notika 2014. gada 30. septembrī pl. 19.00 ar muzikāli poētiskās teātra spēles "Būt...Šekspīram" pirmizrādi, kuru Šekspīra 450. jubilejas gadā iestudējis Ditas Balčus teātris. Viljama Šekspīra 1609. gadā izdotie soneti gadsimtiem cauri saglabājuši nevīstošu slavu pasaules literatūrā. Šekspīra soneti īpaši mīlēti Eiropā XVIII gs., kad arī Gēte apliecinājis Šekspīra sonetu lielo vērtību: „Tur nav nevienas rindas, kas nebūtu autora dziļi izjusta, pārdzīvota, izciesta”. "Būt.. Šekspīram" iestudējumā ir savienoti Šekspīra soneti un lugu fragmenti. Izrāde ir kā fantāzija - poētiska teātra spēle par Šekspīru un viņa radītajiem tēliem, kuri izdzīvo "šekspīriskās kaislības". Darbojošās personas - Šekspīrs, Āksts, Lēdija, aktieri - Andris Gross, Ivo Martinsons, Egija Silāre. Mūziķi - Guntars Prānis (rata lira, sitamie instrumenti, balss), Elizabete Balčus (klavieres, flauta, balss), Erna Daugaviete (čells). Izrādē skanēs tai īpaši radīta Mārtiņa Brauna oriģinālmūzika. Aktieriem un mūziķiem mūsdienīgi Recycled.lv darināti tērpi un maskas, kas ļaus no jauna piedzīvot renesanses laiku. Mākslinieks - Māris Balčus, horeogrāfe - Katrīna Albuže.


Notikumu vidū kultūras telpā "3 MĀSAS" ir notikušas izrādes "Re:Atmoda", un "Kauja četrās sienās", izrādes bērniem "Kas par traku, tas par traku", "Pelnrušķīte", "Pepija Garzeķe", "Ziemassvētku sapnis" un citas. "3 MĀSAS" telpās bijusi mākslinieka Edmunda Lūča gleznu izstāde, bet muzikālo pasākumu vidū grupu "Manta", "Sus Dungo" un Kodek koncerti, kā arī Elizabetes Balčus autormūzikas vakars.

3 MĀSAS - Fotogalerija

Biļešu Serviss   Bez Rindas  Biļešu Paradīze

Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec